Контактні телефони:
✆ 067 829 00 65
✆ 067 829 00 68
✆ 098 188 11 61

Новини компанії та ринку



Золото з електронних відходів

Фолі (Foley), доцент кафедри хімії з канадського університету Саскачевана (University of Saskatchewan), разом з науковим співробітником Логманом Мораді (Loghman Moradi) та аспірантом Хіва Салімі (Hiwa Salimi), виявили новий екологічно чистий та швидко окупний спосіб рекуперації золота . Це відкриття відкриває нові можливості для промислової хімії.

 

У своїй заяві доцент Фолі сказав: «Ми знайшли простий, дешевий та екологічно безпечний метод, здатний за секунди витягти золото для подальшої переробки та повторного використання. Це може змінити золоту промисловість. Найбільша проблема для промислової хімії при роботі із золотом полягає в тому, що золото є одним із найменш реактивних хімічних елементів, що робить його важко розчинним. Звичайна практика видобутку золота негативно впливає екологію через використання великої кількості ціаніду натрію. Крім цього, видобуток золота з такого комп'ютерного обладнання як чіпи, схеми та плати є дорогим заходом і завдає серйозної шкоди довкіллю.» 

Фолі також зазначив, що: «Екологічні наслідки поточної практики переробки золота можуть бути руйнівними для екосистеми Землі, оскільки у світі щорічно виробляється понад 50 мільйонів тонн електронних відходів».

 

Дослідницька група університету Саскачевана виявила, що швидко та безпечно видобувати золото з відходів електроніки можна за допомогою спеціального розчину, до якого входять оцтова кислота у поєднанні з дуже невеликими кількостями окислювача та іншою кислотою. Такий розчин дозволяє видобувати золото на найвищій у промисловій хімії швидкості.

 

За словами Фоллі: «Золото відокремлюється від мікросхем приблизно за 10 секунд, залишаючи при цьому інші метали незайманими. Для отримання одного кілограма золота з друкованих плат потрібно близько 5000 літрів «царської горілки», а при використанні нового методу для отримання того ж об'єму золота необхідно лише 100 літрів розчину відкритого в університеті Саскачевана. Надалі цей розчин може використовуватися багаторазово, його вартість становить лише 50 центів за літр.»

 

Наступним кроком для Фолі та його команди буде адаптація відкритого ними методу переробки золота до роботи в промислових масштабах.

 

Низька токсичність, висока ефективність та мінімальна собівартість є основними факторами, завдяки яким промислова хімія поповниться новим методом отримання золота з електронних відходів. 

                 Исследовательская группа университета Саскачевана открывшая новый способ извлечения золота электронных отходов