Контактні телефони:
✆ 067 829 00 65
✆ 067 829 00 68
✆ 098 188 11 61

Новини компанії та ринку



Негативний вплив неонікотиноїдних пестицидів на бджіл

пчела

Дослідники з Великобританії пов'язують використання неонікотиноїдних пестицидів та зниження популяції диких бджіл.
Попередні дослідження показали зв'язок між гострим негативним впливом неонікотиноїдів збільшення смертності медоносних комерційних бджіл. Проте вчені пішли далі та дослідили 62 види диких бджіл. У тому числі вони використовували дані, зібрані сільськогосподарськими компаніями щодо посівів ріпаку різних культур та порівняли їх із даними щодо популяції комах у період 1994-2011 років. Саме в цей час розпочалося широкомасштабне комерційне використання неонікотиноїдних пестицидів у сільському господарстві.

.

 

Масляне насіння ріпаку покрито неонікотиноїдними пестицидами перед посівом. Це вбиває шкідників у ґрунті, які могли б знищити насіння та розсаду. Однак ці ж хімічні елементи поширюються через рослину в процесі росту, потрапляючи в нектар і пилок, які збирають бджоли.

 

Було виявлено, що чисельність бджіл, що запилюють виключно зазначені культури ріпаку, скорочується втричі швидше, ніж у їхніх побратимів, які мають можливість взаємодіяти з великою кількістю рослин. Так, популяції окремих видів бджіл, що вивчаються, скоротилися на 20%.  

 

Таким чином був зроблений висновок, що використання неонікотиноїдної обробки ріпаку багато в чому нівелюється її негативним впливом на бджіл, що запилюють даний ріпак. При цьому було зазначено, що не можна не брати до уваги й інші фактори, що призводять до скорочення диких бджіл. Зокрема це проблема втрати житла, патогенні мікроорганізми, зміна клімату та повсюдне використання різної сільськогосподарської хімії для захисту та підвищення врожаїв.

 

Неонікотиноїди були заборонені в ЄС протягом двох років з 2013 для проведення подальших випробувань з метою виявлення їх впливу на бджіл. Однак заборона була оскаржена виробниками, включаючи BASF та інші промислові групи, а також національним союзом фермерів. У результаті заборона була скасована у Великій Британії минулого року. Європейський орган з харчових стандартів, як очікується, завершить огляд небезпек, пов'язаних з використанням неонікотиноїдів до січня 2017 року..