Контактні телефони:
✆ 067 829 00 65
✆ 067 829 00 68
✆ 098 188 11 61

Новини компанії та ринку



Рослини зможуть захистити себе без пестицидів

Дельфацид

Хімічні тригери, які допомагають рослинам захистити себе від комах, можуть замінити пестициди, внаслідок чого зменшиться шкода навколишньому середовищу. Нове дослідження китайських вчених дозволило виділити п'ять хімічних речовин, які виробляють стебла та листя рису, щоб відлякувати таких шкідників як дельфациди.

 

Сільськогосподарська хімія пропонує фермерам безліч пестицидів (сіра мелена, мідний купорос та ін.) для боротьби зі шкідниками, які знищують їх посіви. Однак в останні роки використання пестицидів піддається серйозній критиці через їх шкідливий вплив на екосистему і шкоду, що завдається навколишньому середовищу.

 

«Широке застосування пестицидів сільгосп хімії, що знаходяться в арсеналі, не тільки забруднює вироблені фермерами продукти харчування, а й завдає великої шкоди грунту і підземним водам. Саме тому ми вирішили знайти нові способи захисту рису від шкідників", - пояснює доктор Юн Ву професор університету Чжецзянського в Китаї.

 

Рослини мають природні механізми самозахисту, які можуть відлякувати шкідників. Ці захисні механізми можуть бути активовані за допомогою хімічних речовин, які не шкодять навколишньому середовищу та не токсичні для дружніх рослин комах.

 

Завдяки своєму дослідженню фахівці Чжецзянського університету розробили новий спосіб виділення цих хімічних речовин. Команда дослідників розробила та синтезувала похідні двадцяти дев'яти феноксіалканових кислот, з яких було виділено п'ять найбільш ефективних для посилення системи самозахисту рису.

 

Проведені вченими досліди показали, що синтезовані ними елементи можуть "включати" захисний механізм рослин, внаслідок чого рис втратить привабливість для дельфацидів. 

"Цей новий підхід до боротьби зі шкідниками може допомогти зберегти екосистему та важливі сільськогосподарські культури," заявив доктор Енген Лоу, один із авторів дослідження, професор Чжецзянського університету.