Контактні телефони:
✆ 067 829 00 65
✆ 067 829 00 68
✆ 098 188 11 61

Новини компанії та ринкуМідний купорос токсичний для бджіл

Медный купорос токсичен для пчёл

Нове дослідження з Федерального університету Вікоса (Universidade Federal de Viçosa) у Бразилії показало, що сульфат міді, при попаданні на листя під час обробки сільськогосподарських культур, стає смертельним для місцевої бразильської бджоли, відомої як «Friesella schrottkyi». Якщо мідний купорос не вбиває бджіл, він істотно впливає з їхньої поведінка.

 

"Це може мати вкрай негативні наслідки для сільгоспвиробників, які використовують сульфат міді як добрива, або фунгіцид," сказав д-р Рауль Нарцисо Гуедес (Dr. Raul Narciso Guedes) один із співавторів дослідження.

 

Для того, щоб краще зрозуміти, як сульфат міді впливати на Friesella schrottkyi, дослідники зібрали чотири вулики і спостерігали активність дорослих бджіл. Бджоли з двох вуликів працювали на рослинах, які були оброблені мідним купоросом, а комахи двох інших взаємодіяли з «чистими рослинами».

 

Дослідники були здивовані, виявивши, що при пероральному впливі сульфат міді вбив усіх піддослідних бджіл протягом 72 годин. Вчені так само помітили, що при дії сульфату мілини бджоли їдять у два рази більше, ніж ті, які не піддавалися впливу даного добрива. Простий контакт із сульфатом міді (наприклад, чищення зубів на ногах) не призводить до смерті комахи, але також сприяє збільшенню споживання їжі.

 

Автори дослідження зазначають, що сільськогосподарська хімія крім позитивного ефекту, негативно впливає на рослини та корисних комах. У зв'язку з цим застосування добрив та пестицидів має проводитися вкрай обережно з максимальною безпекою для флори та фауни.

 

Професійні рекомендації щодо використання сільськогосподарської хімії вам завжди дадуть фахівці компанії «Альтера Кемікал». У нас ви можете купити добрива для будь-яких сільгосп культур.